Çokomel Çocuk
Omega-3
 

Omega-3

Okullarda başarılı olmanın temel faktörlerinden biri olan omega-3, ve çocuklarda beyin gelişimine sağladığı katkılarla okulda başarının anahtarlarından biri olarak görülüyor.

Yazdır

Çocuklar, parlak bir geleceğe sahip olabilmek için hayatları boyunca birçok sınavdan geçiyor. Bu sınavların en önemlisini ise okul hayatı oluşturuyor. Tüm ebeveynler de çocuklarının okul hayatında başarılı olmasını istiyor ve gereken tüm fedakârlıkları yapmaktan çekinmiyor. Ancak okul hayatında başarı için unutulmaması gereken çok önemli bir faktör daha var: Omega-3… Sağlıklı beslenmenin temel faktörlerinden biri olan omega-3, en fazla derin deniz balıklarında bulunuyor ve çocuklarda beyin gelişimine sağladığı katkılarla okulda başarının anahtarlarından biri olarak görülüyor. Ne yazık ki çocukların büyük bir kısmı, değerli omega-3 yağ asitlerinin bulunduğu besinleri sık tüketmiyor. Bu duruma çare ise saflığı onaylı balık yağı kullanan, omega-3, vitamin ve çinko desteği içeren Octamar Şurup’ta…

OMEGA-3, VİTAMİN VE MİNERALLER BEYNİN EN ÖNEMLİ İHTİYAÇLARI…

İnsan beyninin sağlıklı çalışabilmesi için yeterli beslenmesi gerekiyor. Beynimiz her dakika 100 bin ile 10 milyon arasında kimyasal işlem yapıyor. Tüm bu işlemler için de çeşitli vitamin, mineral ve enzimler kullanıyor. Keymen İlaç tarafından üretilen Octamar Şurup; omega-3 yağ asitlerinin yanı sıra, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi için yüksek öneme sahip C, B1, B2, B3, B6, A, E, D3 vitaminleri ve insan metabolizması için  çok önemli olan çinko  mineralini içeriyor.

OMEGA-3, ZEKÂ GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUYOR…

Omega-3’ün yararları saymakla bitmiyor. IQ üzerinde olumlu etkileri saptanan omega-3, çocuklarda beyin gelişimini destekliyor, öğrenme ve konsantrasyonu olumlu yönde etkiliyor, problem çözme yeteneğini artırıyor, matematiksel zekânın, okuma, telaffuz ve yazma becerisinin artmasına da yardımcı oluyor. Uzmanlar ilköğretim çağındaki çocuklarla birlikte, lise ve üniversite dönemindeki gençlerin de omega-3’e ihtiyaç duyduğunu belirtiyor. Merkezi Cardiff’te bulunan Dyscovery Centre’ın yürüttüğü ve İngiltere çapında 23 farklı okuldan 120 ilkokul öğrencisini kapsayan araştırmalarda, 6 hafta süreyle balık yağı takviyesi alan çocukların özellikle dikkatlerini toplama konusunda önemli düzelmeler gösterdikleri vurgulanıyor.

SINAV STRESİNE DE OMEGA-3 VE VİTAMİN DESTEĞİ…

Okul hayatında başarı için zekâ kadar önemli bir başka faktör de stresi yenme becerisi… Birçok öğrenci, sınav dönemlerinde yaşadığı yoğun stres nedeniyle başarısız olabiliyor. Antioksidan açısından zengin gıdalar, stresi gidermede ve stresin azaltılmasında başrolü oynuyor. Omega-3, A, C ve E vitamini ile çinko açısından zengin gıdalar antioksidan özelliği taşıyor. Octamar Şurup, tüm bu vitamin ve mineralleri içermesi nedeniyle de düzenli kullanıldığında öğrenciler için çok değerli bir seçenek.

B VİTAMİNLERİ HAFIZAYI GÜÇLENDİRİYOR…

Okulda anlatılanları öğrenmek önemli, ancak öğrenilenleri unutmamak da bir o kadar gerekli. Hafızası güçlü olan öğrenciler, diğerlerinden daha başarılı. Çünkü onlar, tarih, coğrafya gibi sosyal dersleri daha kolay öğreniyor, matematik, geometri ve fen gibi derslerde formülleri kolaylıkla hatırlıyorlar. Hafıza sorunu yaşayan çocukların yardımcısı ise B vitaminleri…  B vitaminlerinin hafıza gelişimi için önemi çok fazla. Beyin için enerji üretimine büyük katkısı olan B vitaminlerinin eksikliği yorgunluğa, hafıza ve zeka performansının zayıflamasına neden oluyor. B vitaminlerinin yeterli miktarlarda alınması durumunda çocukların öğrenme ve hafıza gücü, konsantrasyonu, hızlı düşünme becerisi ve sözel yeteneklerinde artış gözleniyor. Octamar Şurup; B1, B2, B3 ve B6 vitamin desteği ile çocukların günlük B vitamini ihtiyaçlarını karşılıyor.

KALİTELİ VE SAF BALIK YAĞI OCTAMAR ŞURUP’TA…

Octamar Şurup’ta MEG-3 marka balık yağı kullanılıyor. Kanada’nın balık yağı üretiminde dünyaca ünlü Ocean Nutrition Canada firmasının Avrupa Komisyonu, Norveç Gıda Güvenliği Kurumu, Kanada Sağlık Bakanlığı standartlarına uygun olarak üretilen MEG-3 balık yağında cıva, PCB gibi maddeler balık yağı konsantre edilmeden önce temizleniyor. Böylece omega-3 ile sağlığınızı korurken içiniz de rahat oluyor.

Anahtar Kelimeler: okullarda, başarılı, olmanın, temel, faktörlerinden, biri
Bu haber toplam 4210 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu haber henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Reklam izleyen çocuk daha obez oluyor
Çocukken beslenme cok daha önemli
Probiyotikler
OKUL ÇAĞI HASTALIKLARI
Çocuklara sağlıklı beslenme kılavuzu
“Oyun çocukların problem çözme becerileri geliştirir”
Beslenmede Gökkuşağı Modeli
Çocukların Beslenme Etkileri
Sütü Sevdirmenin Formülü
Çocuğunuza Peyniri Sevdirin
Çocuğuna Besinleri Anlatın
Çocuğunuza Meyve Sevdirin
Çocuk Beslenmesinde 3 Kural
Çocuğunuz Doğru Mu Besleniyor?
4-5 Yaş Çocuk Beslenmesi
Taylan Kümeliden Çocuk Beslenme Önerileri
Ailece Yemek Yiyin
Çocuğunuzu Televizyon Karşısında Yedirmeyin
Sporcu Çocuklarda Beslenme
İyot Eksikliğinde Ne oluyor?
 
Fotogaleri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
2008 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya , Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kapatılması için Anayasa Mahkemesi'nde dava açtı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.